Herakles


Ürün Ruhsatı ve Etiketi Herakles
Ürün Adı : Herakles
Etken Madde : 100 g/L Kresoxim Methyl + 200 g/l Boscalid
Formülasyon Şekli : SC (Süspansiyon Konsantre)
Özelliği : İkili etken maddesi ile etki gösteren koruyucu ve tedavi edici bir fungisittir.
Grubu : C3: 11  C2: 7 FUNGİSİT
Çevreye Etkisi : Balıklara zehirlidir. Doğal su kaynaklarına bulaştırmayınız. Boş ilaç ambalajlarını usulüne uygun olarak imha ediniz, başka amaçlarla kullanmayınız.
Antidotu : Özel bir antidotu yoktur, belirtilere göre tedavi uygulanır.
Piyasaya Takdim Şekli : 250 ml – 1 L

KARIŞABİLİRLİĞİ

imethomorph+Mancozeb ve Alphacypermethrin terkipli ilaçlar ile karıştırılarak kullanılabilir. Karışımın bekletilmeden kullanılması tavsiye edilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE ZAMANI

Önerilen dozda ilaç, ayrı bir kapta bir miktar suyla karıştırılıp, yarıya kadar su dolu ilaçlama aletinin deposuna karıştırılarak ilave edilir ve depo su ile tamamlanır.

Bağda Külleme: 1. İlaçlama: Çiçek öncesi sürgünler 25-30 cm boya erişince. 2. İlaçlama: Koruklar saçma tanesi iriliğini aldığında yapılmalıdır. Ekolojik koşullara ve hastalığın seyrine göre 3. ve diğer ilaçlamalara 10-14 gün aralıklarla devam edilir. Tanelere tatlı su yürüdüğünde ilaçlamaya son verilmelidir.

Domates ve Biberde külleme (sera): İlk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. Hastalığın seyrine göre 10-14 gün aralıklarla ilaçlama tekrar edilir.

Kavun Külleme: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.

DİRENÇ YÖNETİMİ

HERAKLES adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup C3:11 + C2:7 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için HERAKLES’in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup C3:11 + C2:7 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

                                                                              KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLILAR

BİTKİ ADI HASTALIK ADI  DOZU  SON İLAÇLAMA İLE HASAT ARASINDAKİ SÜRE
*Bağ  Külleme
(Uncinula necator)
30 ml / 100 L su 28 gün
Domates
(Sera)
Külleme
(Leveillula taurica)
50 ml/100 L su 3 gün
Biber
(Sera)
Külleme
(Leveillula taurica)
50 ml/100 L su 3 gün
Kavun Külleme
(Erysiphe cichoracearum, Sphaerotheca fuliginea)
50 ml/da 3 gün