Fulca Mix


Ürün Tescili ve Etiketi Fulca Mix
Ürün Adı : FULCA MİX
Türü : NPK'lı Sıvı Organomineral Gübre
Garanti Edilen İçerik : W/W
Organik Madde : % 15
Toplam Azot (N) : % 4
Nitrat Azotu (NO3-N) : % 4
Toplam Fosforpenta Oksit (P2O5) : % 4
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) : % 4
Suda Çözünür Kalsiyum Oksit (CaO) : % 7
Klor (CI) Miktarı : % 0.39
pH Aralığı : 2.7 - 4.7

Piyasaya Takdim Şekli: 1 L

ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ VE BİTKİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

FULCA MİX; Fulvik Asit ile Organik Kalsiyum’un karışımı olarak geliştirilmiş bir üründür. Fulvik Asit, FULCA MİX’ın Organik Kalsiyum kompleksini oluşturmaktadır. Bu sayede yaprak uygulaması ile içeriğindeki Kalsiyum bitkinin hücre membranlarına ulaşır ve bitkinin ihtiyaç duyduğu anda Kalsiyum takviyesini eksiksiz bir biçimde karşılar. Bileşimindeki Kalsiyum iyonu besin maddelerinin bitkiye girişini hızlandırır. Ayrıca ağır metallerin bitki ve topraktaki olumsuz etkilerini azaltır. Bileşimindeki Kalsiyum iyonu toprakta karbonatlarla birleşerek amonyumlu gübrelerin topraktan amonyak (NH3) gazı şeklinde kaybını önler. Toz gübrelerle birlikte kullanıldığında diğer gübrelerin bitki tarafından alımını, yapraktan kullanılan çok mineralli yaprak gübrelerinin etkisini artırır. Fulvik Asit ve Kalsiyum’un karışımı olan FULCA MİX diğer zirai ilaçlarla ve gübrelerle sorunsuzca karışır.

                                               KULLANIM ALANI, ŞEKLİ, ZAMANI VE MİKTARI
KULLANIM ALANI KULLANIM ŞEKLİ KULLANIM MİKTARI KULLANIM ZAMANI
Tüm Sera, Açık Alan ve Kışlık Sebzeler (Domates, Biber, Patlıcan, Marul, Lahana, Hıyar) Yapraktan 150-200 cc/ 100 L su Ekim dikimden iki hafta sonra ilk uygulama yapılarak hasat dönemine başlangıcına kadar 10-20 gün aralıklarla uygulanır.
Topraktan 2-4 L/da Çiçek gözlerinin kabarmaya başladığı dönemde ve hasat döneminden on gün öncesine kadar 20-25 gün aralıklarla uygulanır.
Narenciye ve Muz Yapraktan 150-200 cc/ 100 L su Meyve tutumundan itibaren, meyve normal iriliğine ulaşıncaya kadar 3-4 uygulama yapılır.
Topraktan 3-4 L/da Çiçek gözlerinin kabarmaya başladığı dönemde ve hasat döneminden bir ay öncesine kadar 20- 25 gün aralıklarla uygulanır.
Tüm Yumuşak ve Taş Çekirdekli Meyve Ağaçları (Elma, Armut, Kiraz, Şeftali, Nar) Yapraktan 200 cc/100 L su Meyve tutumundan itibaren, meyve normal iriliğine ulaşıncaya kadar 3-4 uygulama yapılır.
Topraktan 3 L/da Çiçek gözlerinin kabarmaya başladığı dönemden başlanarak hasat döneminden bir ay öncesine kadar 20-25 gün aralıklarla uygulanır.
Çilek ve Kesme Çiçekçilikte Yapraktan 150-200 cc/100 L su Yetişme dönemi başlangıcından hasat dönemi başlangıcına kadar 10-20 gün aralıklarla uygulanır.
Topraktan 2-3 L/da Yetişme dönemi boyunca 10 gün aralıklarla uygulanır.
Bağlarda Yapraktan 150-200 cc/100 L su Yaprakların oluşumundan koruk dönemi sonuna kadar 10 gün aralıklarla uygulanır.
Topraktan 3-4 L/da Yaprakların oluşumundan hasat dönem sonuna kadar 10 gün aralıklarla uygulanır.