Agro Energy


Ürün Tescili ve Etiketi Agro Energy
Ürün Adı : AGRO ENERGY (5-0-10) + ME
Türü : NK’lı Sıvı Organomineral Gübre
Garanti Edilen İçerik   : W/W
Organik Madde : % 20
Toplam Azot (N)  : % 5
Organik Azot (N) : % 1
Üre Azot’u (NH2-N) : % 4
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) : % 10
Suda Çözünür Bakır (Cu) : % 0.2
Suda Çözünür Demir (Fe) : % 0.3
Suda Çözünür Mangan (Mn) : % 0.1
Suda Çözünür Çinko (Zn) : % 0.2
Serbest Aminoasitler : % 3.5
Alginik Asit : % 0.1
Maksimum Klor (Cl) : % 2
pH Aralığı : 6.5 - 8.5

Piyasaya Takdim Şekli: 1 L - 10 L - 20 L

ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ VE BİTKİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

AGRO ENERGY; içeriğindeki organik madde muhtevası nedeniyle topraktan uygulandığında kullanıldığı toprağın organik madde miktarını artırır. İçeriğinde yer alan Hümik Asit, Fulvik Asit, Alginik Asit ve Giberellik Asit sayesinde bitki üzerindeki etkinliğini gösterir. Bitkilerin ilk gelişim evresinden başlayarak sağlıklı ve hızlı bir kök sistemi meydana getirmesini sağlar. Toprak düzenleyicisi vazifesi gören Hümik Asit içeriği ile pH yüksekliği nedeniyle bitki tarafından alınamayan ve toprakta biriken Fosfor, Potasyum, Demir ve Çinko başta olmak üzere birincil ve ikincil besin elementlerinin çözünmesini temin ederek bitkinin kullanımına sunar. Bitkilerdeki hücre zarının, proteinlerin ve klorofillerin durağanlaşmasına yardımcı olmak suretiyle bitkide yaşlanmayı geciktirir. İçeriğindeki yüksek orandaki Potasyum içeriği bitkilerin vejetatif ömrünü uzatarak daha fazla ürün elde edilmesini sağlar ve hasat sonrası ürünün raf ömrünü uzatır. Zenginleştirilmiş iz element içeriği sayesinde bitkinin ihtiyaç duyduğu elementleri dengeli bir biçimde bitkinin kullanımına sunar ve noksanlıkların giderilmesini sağlar.

                                             KULLANIM ALANI, ŞEKLİ, ZAMANI VE MİKTARI
KULLANIM ALANI KULLANIM ŞEKLİ KULLANIM MİKTARI KULLANIM ZAMANI
Tüm Sera ve Açık Alan Sebzelerde (Domates, Biber, Patlıcan, Marul, Lahana, Hıyar) Yapraktan 100 litre suya 250 - 300 cc Dikimden iki hafta sonra ilk uygulama yapılarak son hasat dönemine kadar 10 gün aralıklarla sürdürülür.
Topraktan 2 - 4 kg/da Çiçek gözlerinin kabarmaya başladığı dönemde ve hasat döneminden on gün öncesine kadar 20 - 25 gün aralıklarla yapılır.
Çilek ve Kesme Çiçekçilikte Yapraktan 100 litre suya 150 - 200 cc Yetişme döneminden hasat dönemine kadar 10 gün aralıklarla.
Topraktan 2 - 3 kg/da Yetişme dönemi boyunca 10 gün aralıklarla.
Narenciye ve Muz Ağaçlarında Yapraktan 100 litre suya 250 - 300 cc Meyve tutumundan itibaren, meyve normal iriliğine ulaşıncaya kadar 3-4 uygulama yapılır.
Topraktan 3 - 4 kg/da Çiçek gözlerinin kabarmaya başladığı dönemde ve hasat döneminden bir ay öncesine kadar 20 - 25 gün aralıklarla yapılır.
Tüm Meyve Ağaçları (Elma, Armut, Kiraz, Şeftali, Nar) Yapraktan 100 litre suya 300 cc Meyve tutumundan itibaren, meyve normal iriliğine ulaşıncaya kadar 3-4 uygulama yapılır.
Topraktan 3 kg/da Çiçek gözlerinin kabarmaya başladığı dönemde ve hasat döneminden bir ay öncesine kadar 20 - 25 gün aralıklarla yapılır.
Bağ Alanlarında Yapraktan 100 litre suya 250 - 300 cc Yaprakların oluşumundan koruk dönemi sonuna kadar 10 gün aralıklarla.
Topraktan 3 - 4 kg/da Yaprakların oluşumundan hasat dönem sonuna kadar 10 gün aralıklarla.