Strano


Ürün Ruhsatı ve Etiketi Strano

 

 

 

 

 

Ürün Adı : STRANO
Etken Madde  : 720 g/L Ethephon
Formülasyon Şekli : Suda Çözünen Konsantre (SL)
Grubu : BİTKİ GELİŞİM DÜZENLEYİCİSİ
Çevreye Etkisi :

Arılara zehirlidir, Çiçeklenme zamanı uygulamayınız.

Balıklar için zehirlidir. Yer altı ve yer üstü sularına bulaştırmaktan kaçınınız.

Antidotu : Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

Piyasaya Takdim Şekli: 0,5 L - 1 L - 5 L

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI

Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ürün önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON:

Uygulama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

 

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ:

Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

HASAT (Pamuk) :

Üründen beklenen üstün sonuçların alınması için kozaların (Pamuk açılma durumu yakından izlenmelidir. Ürün uygulaması üzerinden 14 gün geçmeden hasat yapılmamalı ancak, bir kayba da meydan vermemek üzere hasat çok da geciktirilmemelidir. Normal şartlarda STRANO uygulamasından 2 ila 3 hafta geçtikten sonra hasat yapılması uygundur.

FİTOTOKSİSİTE DURUMU: Tavsiyelere uygun olarak kullanıldığında pamukta herhangi bir olumsuz etki yapmaz.

KARIŞABİLİRLİĞİ: Diğer ürünlerle karıştırılarak kullanılmaz.

Genel Bilgi: STRANO, ikinci ürün ve geç ekim pamuklarda, kozaların erken ve homojen bir şekilde açılmasını sağlar. Olgunlaşana kozaların açılmasını ve yaprak dökümünü hızlandırır. Bunun sonucunda erken hasat, artan verim ve yüksek kalite elde edilir. En iyi sonucu almak için kozaların %35’i açıldığında uygulanmalı ve açılmış kozalar %60’ı geçmemelidir. Ürün yalnız bir kez uygulanır.

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

Bitki Adı

Uygulama Amacı

Uygulama Dozu

Son Uygulama ile Hasat Arasındaki Süre

 

PAMUK

Koza açtırıcı ve yaprak dökücü

 

200 ml / da

14 gün